logo_lg
Výroba, vývoj a opravy UL letadel
www.lgaletka.cz
Hlavní stránka Nabídka Projekty Fotogalerie Kontakt Corsair UL

Corsair UL

Naším cílem bylo postavit letadlo pro milovníky letadel a nadšence, kteří milují originalitu. Letadlo není určeno pro běžnou turistiku. Z tohoto důvodu při jeho konstrukci nebyl kladen důraz na vysokou cestovní rychlost, ale na dobré letové vlastnosti. Prototyp přesto dosahuje cestovní rychlosti 180-200 km/hod..
corsair_1 corsair_2 corsair_3

Přes svoji složitou konstrukci i stavbu má letadlo malou hmotnost, která je základem jeho použití v kategorii UL. Již při prvních letových zkouškách prokázal Corsair UL velmi dobré a hlavně nezáludné letové vlastnosti. Jako příklad uvádím přibližovací rychlost na přistání, která je 95 km/hod.. Těchto výborných výkonů a vlastností je dosaženo na základě mnoha zkušeností naší firmy při vývoji UL letadel.

Popis letadla Corsair UL  
Rozpětí .......................... 6,2 m
Ploch křídel.................... 7
m2
Hmotnost prázdná......... 215 kg (Prototyp 225 kg s motorem Rotax 912Ul)
Hmotnost vzletová ........ max. 350 kg
Motor v serii HKS 700e,  Jabiru 2200, D-Motor LP 26
Drak je duralová poloskořepina s elektricky zatahovaným podvozkem a klapkami.

corsair_4

Po drobných estetických úpravách, jako je zmenšení překrytu kabiny, který se ukázal zbytečně prostorný a několika úpravách vedoucích k dalšímu zmenšení hmotnosti a zjednodušení stavby, bude v nejbližší době zahájena stavba dalších kusů. Naší snahou je výroba ve vysoké kvalitě s výborným servisem, na který jsou naši zákazníci zvyklí. Předpokládaná produkce je 5 ks za rok. Letadlo si tak zachová svoji atraktivitu.
    
© 2010 LG       e-mail:  galetka@seznam.cz